W hołdzie weteranom. 22 pompki w 22 dni. Czas na mnie!

Codziennie 22 weteranów po misjach wojskowych popełnia samobójstwo w wyniku PTSD, czyli zespołu stresu pourazowego. Aby zwrócić uwagę na ten problem powstała akcja „22 pushups for 22 KILL challenge”, która niedawno dotarła także do Polski.

Akcja podobna jest do słynnego Ice Bucket Challenge, które – pomimo wielu zwątpień – okazało się sukcesem nie tylko na płaszczyźnie zasięgu. W sumie z tamtej akcji zebrano wystarczającą ilość pieniędzy do tego, aby sfinansować badania, które zapewne okażą się przełomowe w zrozumieniu choroby stwardnienia zanikowego bocznego.

Akcja 22 kill polega tylko na wyzwaniu fizycznym – codziennie należy robić 22 pompki i publikować je na swoich kanałach społecznościowych. Chociaż brakuje możliwości wsparcia finansowego, cel to zwrócenie uwagi na ten problem oraz oddanie hołdu odwadze żołnierzy, którzy po powrocie nie potrafią odnaleźć się w normalnej rzeczywistości.

Postanowiłem dołączyć do akcji. Codziennie do tego wpisu dołączać będę kolejny film, część z nich także na fanpage bloga lub profilu prywatnym. Aby wyzwanie było trudniejsze postaram się robić różne rodzaje pompek (o ile starczy mi fantazji).

To zaczynamy: dzień 1

(jak się okazuje pierwsza próba nagrania była spalona, bo ustawiłem zły rodzaj filmiku. W sumie zrobiłem więc 44 pompki pierwszego dnia). Oto mój fail:

Dzień 2 (pompki na poręczach)

Dzień 3 – z kotem (pompki na kościach)

Dzień 4 (pompki diamentowe)

Dzień 5 (pompki na piłce)

Dzień 6 (pompki z TRX)

Dzień 7 (pompki na bosu)

Dzień 8 (pompki z odwrotnym ustawieniem rąk – może słabo widać)

Dzień 9 (pompki z przeniesieniem ciężkości)

Dzień 10 (pompki japońskie)

Dzień 11 (pompki z podniesieniem rąk)

Dzień 12 (pompki suwane)

Kolejne filmy niebawem… (mam małe opóźnienie z wrzucaniem, ale są nagrane!)